Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

20 urodziny FM Logistic na rynku słowackim

20 urodziny FM Logistic na rynku słowackim

W grudniu 2019 roku upłynęło 20 lat odkąd FM Logistic rozpoczęło działalność na słowackim rynku. Dzisiaj funkcjonuje, jako jeden z kluczowych rynków struktury FM Logistic Central Europe oferując najnowocześniejsze usługi najwyższej jakości.

„Wraz z klientami, pracownikami i partnerami świętujemy okrągły jubileusz 20-lecia działań firmy
na słowackim rynku. Były to dwie dekady wyzwań i przeobrażeń w dążeniu do operacyjnej doskonałości. Przed nami kolejne lata rozwoju w ramach światowej i europejskiej rodziny Grupy FM.“ - mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic Central

Firma FM Logistic rozpoczęła działalność na Słowacji w 1999 roku w magazynie w Topoľčanach. Usługi magazynowe, przeładunkowe i co-packingowe wybrali liczni klienci, a wielu  z nich nadal współpracuje z firmą. W minionym roku finansowym obrót firmy wyniósł 20,6 milionów Euro, co oznacza blisko stuprocentowy wzrost w stosunku do wyniku z roku 2010 (12 milionów Euro).

Nieustanny rozwój 1999-2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, w roku 2005 FM Logistic uruchomiło centrum dystrybucyjne klasy A w Sered. Rok później w kwietniu na platformie w Żylinie rozpoczęło działalność magazynowo-dystrybucyjną realizując dostawy just-in-time dla przemysłu motoryzacyjnego. Rok 2007 był ważny pod względem certyfikacji – magazyn otrzymał certyfikat ISO 9001 i kolejne – ISO 22 000, HACCP, ISO 14 000, ISO 18 000, TAPA FSR oraz AEO.

W 2008 r. została wybudowana kolejna hala platformy Sered, oraz rozpoczęto przygotowania do nowego europejskiego centrum dystrybucyjnego dla wieloletniego i ważnego klienta FM Logistic, które ostatecznie powstało w roku 2009. W 2010 roku firma skoncentrowała się na rozwoju usług transportowych, oraz stworzono dział koordynujący działania na Słowacji z siecią transportową FM Logistic w całej Europie Centralnej. Dzisiaj odnotowuje liczne sukcesy obsługując wielu kluczowych klientów. Centrum dystrybucyjne w Sered stało się jednym z największych centrów copackingowych w Europie Środkowej i Wschodniej, zajmując się produktami przeznaczonymi na rynki całej Europy. Wielkość rocznej produkcji osiągnęła liczbę 80 mln blistrów i 33 mln innych jednostek opakowaniowych.

FM Logistic na Słowacji dzisiaj

Dzisiaj korporacja zatrudnia na Słowacji blisko 750 osób i dysponuje łączną powierzchnią magazynową przekraczającą 52 000 m2.  Słowacja jest częścią struktury FM Logistic Central Europe - środkowoeuropejskiego oddziału firmy, obok Polski, Czech i Węgier, co umożliwia wymianę doświadczeń oraz łączy kraj z rozwiniętą siecią transportową. Działalność na tym rynku opiera się głównie na usługach copackingowych i comanufaturingowych, jak również na transporcie, zarządzaniem łańcuchem dostaw i usługach magazynowania, oferuje także kompleksową obsługę celną

FM Logistic Central Europe dziś to ponad 5 500 pracowników, 19 platform logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 750 000 m2, blisko 30 hubów przeładunkowych oraz flota licząca ponad 2 000 pojazdów. Każdy z krajów w regionie posiada swoją specyfikę i działa zgodnie
z właściwym dla siebie otoczeniem rynkowym. Różnią się wachlarzem usług, ale łączy je wspólny, wieloletni know-how, dorobek i wyjątkowa kultura organizacyjna Grupy FM. Ścisła współpraca pomiędzy poszczególnymi oddziałami krajowymi, których działania koordynuje jeden zespół, pozwala klientom FM Logistic na tworzenie międzynarodowych centrów dystrybucyjnych, dzięki którym firma jest w stanie obsługiwać rynki całego regionu.


Publikacja dostępna również w formacie: doc


FM Logistic

FM Logistic od momentu powstania we Francji w 1967 roku jest niezależną rodzinną firmą logistyczną. Przychody w roku podatkowym zakończonym w marcu 2019 roku wyniosły 1,3 miliarda euro. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 27 200 pracowników.