Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

Wzmocnienie na mapie FM Logistic Central Europe

Wzmocnienie na mapie FM Logistic Central Europe

FM Logistic uruchomiło pod Warszawą nowy HUB przeładunkowy dedykowany transportowi drobnicowemu.

W Jankach k. Warszawy od listopada działa magazyn FM Logistic pełniący funkcję HUBu przeładunkowego. Obiekt położony jest w bardzo dogodnej lokalizacji – 15 km od ścisłego centrum stolicy, bezpośrednio graniczy też z drogą S8 w kierunku Katowic, Krakowa
i Wrocławia. Powierzchnia magazynu to 5 tys. m kw. Poza HUBem znajdują się tu również biura oraz przestronna sala spotkań dla pracowników FM Logistic i ich gości.

„Nowa lokalizacja FM Logistic zwiększa nasze moce operacyjne w transporcie drobnicowym,
co przekłada się na konkretne korzyści dla naszych aktualnych i przyszłych klientów”- mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic Central Europe.

Obiekt posiada rozbudowaną infrastrukturę na zewnątrz, taką jak miejsca parkingowe dla aut osobowych, dostawczych i ciężarówek. Wyposażony jest również w 15 doków załadunkowych
 i zewnętrzną, 16-metrową rampę betonową.

HUB przeładunkowy działa 24 godziny na dobę. Na miejscu pracuje 20 operatorów wózków widłowych. Obecnie w magazynie FM Logistic przeładowywanych jest 2 tys. palet na dobę. Planowo liczba ładunków ma wzrosnąć do 3 tys.

 


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Informacje dodatkowe:

FM Logistic Central Europe

FM Logistic Central Europe tworzą rynki polski, czeski słowacki i węgierski. To łącznie ponad 5 500 pracowników, 19 platform logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 750 000 m2, blisko 30 hubów przeładunkowych oraz flota licząca ponad 2 000 pojazdów. Każdy z krajów
w regionie posiada swoją specyfikę i działa zgodnie z właściwym dla siebie otoczeniem rynkowym, ale łączy je wspólny, wieloletni know-how, dorobek i wyjątkowa kultura organizacyjna Grupy FM.

FM Logistic

FM Logistic od momentu powstania we Francji w 1967 roku jest niezależną rodzinną firmą logistyczną. Przychody w roku podatkowym zakończonym w marcu 2019 roku wyniosły 1,3 miliarda euro. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 27 200 pracowników.