Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

FM Logistic z nagrodą Lider Logistyki w kategorii Integracja łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów

FM Logistic z nagrodą Lider Logistyki w kategorii Integracja łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów

Podczas wczorajszej Gali Logistyki, Transportu, Produkcji w Hilton Warsaw Hotel w Warszawie FM Logistic zdobyło Nagrodę Lider Logistyki w kategorii Integracja łańcuchów dostaw producentów i dystrybutorów. Podczas wydarzenia ogłoszono również wyniki kolejnych edycji badań Operator Logistyczny Roku oraz Supply Chain Designer i laureatów konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji.

 

Gala Logistyki, Transportu, Produkcji to największe spotkanie przedstawicieli top managementu z branży logistyczno-transportowo-produkcyjnej, podczas którego ogłaszane są najnowsze wyniki badania satysfakcji klientów. Sondaż od 18.lat dostarcza obiektywnych informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku.

 

‘’To wyróżnienie nas cieszy i mobilizuje, ponieważ dla FM Logistic dążenie do operacyjnej doskonałości to jedno z najważniejszych zobowiązań. Gratuluję wszystkim naszym pracownikom, a Klientom dziękuję za wysoką ocenę!’’ - mówi Daniel Franke Dyrektor Generalny FM Logistic Central Europe – ‘’Badanie po raz kolejny pokazuje, że klienci wiedzą, że zrealizują z nami najśmielsze, biznesowe zamierzenia.’’ - dodaje

Na podstawie wyników badania powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ranking służy promowaniu usług logistycznych najwyższej jakości. Realizują go Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics. Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów.

‘’Ważne jest dla nas, że miano najlepszej firmy logistycznej uzyskujemy, nie tylko od wąskiej z natury rzeczy grupy kluczowych klientów, lecz także od klientów okazjonalnych i potencjalnych, dla których standard obsługi oferowany przez FM Logistic staje się punktem odniesienia.’’- dodaje Tomasz Oczkowski, Dyrektor Handlowy FM Logistic Central Europe, który odebrał trofeum.

FM Logistic to firma wyspecjalizowana w logistyce kontraktowej, o największym w kraju potencjale w zakresie wielkopowierzchniowych centrów magazynowych. W badaniu Operator Logistyczny Roku doceniana jest szczególnie z powodu umiejętności odczytania zmian wymagań klientów i odpowiedniej reakcji na te zmiany, za co jest od lat regularnie nagradzana. FM Logistic korzysta ze wzrostu popytu na usługi logistyczne napędzanego przez dystrybucję wielokanałowąi handel elektroniczny. Jest w Polsce liderem w zakresie organizacji regularnych linii dostaw wewnątrz kraju, w tym logistyki miejskiej Citylogin, oraz w obsłudze rynku e-commerce i dostaw wielokanałowych.


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 14 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 27 200 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.