Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

FM Logistic podpisał nową umowę z firmą Unilever we Francji

FM Logistic podpisał nową umowę z firmą Unilever we Francji

FM Logistic zawarł umowę o świadczenie usług logistycznych dla Unilevera we Francji. W ramach której spółka FM Logistic będzie świadczyła usługi przyjmowania, magazynowania i realizowania zamówień oraz usług co-packingowych dla produktów Unilever Personal Care na platformie logistycznej w Crépy-en-Valois, która znajduje się około 70 km na północ od Paryża. Umowa obejmuje również transport niektórych produktów na zlecenie Unilevera.

Aby lepiej odpowiedzieć na potrzeby klienta, FM Logistic zwiększył o 16 700 metrów kwadratowych powierzchnię platformy w Crépy-en-Valois do 116 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Platforma dysponuje w tej chwili 22 dodatkowymi rampami załadunkowymi i powierzchnią magazynową, która umożliwia przechowywanie 25 400 dodatkowych palet.

Platforma w Crépy-en-Valois jest już wykorzystywana przez innych klientów FM Logistic z branży kosmetycznej. Dzięki temu możliwe jest współdzielenie i łączenie zasobów transportowych pomiędzy producentami. To pozwala ograniczyć kursy ciężarówek i związaną z tym emisję CO2. Oprócz przestrzeni magazynowej obiekt w Crépy-en-Valois pozwala na przeprowadzanie dużych operacji co-packingowych. W celu ich przyspieszenia zostały wprowadzone roboty typu pick-and-place.

W Crépy-en-Valois do obsługi Unilevera będzie zaangażowanych około 200 pracowników FM Logistic.

Firma zatrudnia 2 300 osób w siedmiu platformach logistycznych w regionie północnej Francji Hauts-de-France. W całym kraju spółka zatrudnia 6 300 pracowników.

Unilever, jeden z największych na świecie producentów towarów konsumpcyjnych, jest klientem FM Logistic od 1996 roku. Współpraca biznesowa między firmami rozpoczęła się we Francji, a następnie została rozszerzona na Chiny w 2006 roku, Rosję w 2010 roku i Czechy w 2011 roku.

Zdjęcia: FM Logistic i Unilever inaugurują działalność magazynu FM Logistic i DC w Crépy-en-Valois we Francji 13 listopada 2019 r.

https://drive.google.com/file/d/1DXFbGM3h0bmAKqVKoqvMCziZvOOWCexF/view?usp=sharing

Od lewej: Nicolas Liabeuf, dyrektor Unilevera na Europę Zachodnią, Jean-Christophe Machet, prezes FM Logistic i Pierre Vatin, poseł z departamentu Oise we Francji

https://drive.google.com/file/d/1jbXTLdLPfuXkqiQGZitHQUVms-5DwrgR/view?usp=sharing

Od lewej: Pierre Vatin, poseł z departamentu Oise we Francji, Nicolas Liabeuf, dyrektor Unilevera na Europę Zachodnią, Danièle Oulé, dyrektor ds. łańcucha dostaw Unilevera na Europę Zachodnią oraz Jean-Christophe Machet, prezes FM Logistic


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic

Od momentu powstania we Francji w 1967 roku FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną. Przychody w roku podatkowym zakończonym w marcu 2019 roku wyniosły 1,3 miliarda euro. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 27 200 pracowników.

FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej. Firma obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm z branży FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej.

Obserwuj FM Logistic na Twitterze @FMLogistic