Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play

FM Logistic zacieśnia współpracę ze startupami, dołączając do akceleratora Plug and Play

FM Logistic, operator logistyczny i dostawca usług kontraktowych (3PL), nawiązał partnerską współpracę z innowacyjną globalną platformą Plug and Play. Informacja została ogłoszona 1. października podczas oficjalnego otwarcia nowego biura Plug and Play w Hamburgu.

Nowe partnerstwo umożliwi firmie FM Logistic nawiązanie współpracy ze startupami z globalnej sieci Plug and Play, których działalność skupia się na łańcuchu dostaw oraz pomaganie im w testowaniu nowych pomysłów i rozwiązań w praktyce. Przyszła współpraca będzie koncentrować się na rozwiązaniach związanych z poprawą skuteczności realizacji zamówień w kanałach e-commerce i omnichannel.

„Niezmiernie cieszy nas, że firma FM Logistic dołączyła do grona naszych partnerów” - powiedział Mike Zayonc, założyciel Plug and Play Supply Chain & Logistics. „Wspólnie z takimi partnerami jak FM Logistic, ExxonMobil, L'Oréal, DHL, Prologis, Ericsson, Shell, Tchibo
i BASF współpracujemy nad rozwojem najbardziej zaawansowanych technologii, aby wprowadzać cyfrowe transformacje do globalnego łańcucha dostaw i na rynku usług logistycznych”.

Wspólnie z działającą na rynku nieruchomości firmą NG Concept, która jest częścią Grupy, FM Logistic zamierza rozwijać współpracę ze startupami łańcucha dostaw w ramach wspólnej, otwartej strategii innowacji.

„FM Logistic chce rozwijać współpracę z startupami, aby opracowywać nowe oferty logistyczne i ułatwić przejście na zieloną logistykę” - powiedział Xavier Prévost, dyrektor ds. rozwiązań biznesowych i systemów informatycznych w FM Logistic. „W ciągu kilku ostatnich lat pracowaliśmy z wieloma startupami, testując wspólnie nowe technologie i urządzenia, w tym egzoszkielety i drony, rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji oraz narzędzia automatyki magazynowej. Wprowadzamy w życie nowatorskie rozwiązania, które podnoszą jakość usług, skuteczność działania i ułatwiają pracę naszym pracownikom” - dodał.

Plug and Play Supply Chain & Logistics to ogólnoświatowy program, w którym uczestniczy ponad 40 liderów z różnych branż, w tym wielcy gracze jak Walmart, L’Oréal, DHL, Shell, ExxonMobil, Ericsson, Panalpina, BASF, Prologis i Tchibo. Obecnie w Dolinie Krzemowej realizowana jest piąta edycja programu, w ramach którego działalność rozpoczęło 103 startupy. Nowa platforma umożliwi firmie FM Logistic uruchamianie pilotażowych programów, inwestowanie w nowe technologie opracowane przez startupy, zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami oraz nowymi obiecującymi trendami, jakie pojawiają się na różnych międzynarodowych rynkach.

Bardziej szczegółowe informacje dla startupów i korporacji zainteresowanych udziałem w programie są dostępne na stronie: https://www.plugandplaytechcenter.com/supply-chain/


Publikacja dostępna również w formacie: doc


Informacje dodatkowe:

O FM Logistic

Od momentu powstania we Francji w 1967 r. FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,3 miliarda euro w roku podatkowym zakończonym w marcu 2019 r. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 27 200 pracowników. FM Logistic jest pionierem w sektorze „poolingu”, czyli współdzielenia zasobów transportowych i logistycznych przez kilku klientów.

FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm w branżach FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej.

Obserwuj FM Logistic na Twitterze @FMLogistic

 

O Plug and Play

Plug and Play to globalna platforma innowacji z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Tworzymy programy dla inkubatorów przedsiębiorczości, opracowujemy innowacyjne usługi dla firm i dysponujemy wewnętrznym funduszem venture capital, aby szybko osiągać postęp technologiczny. Od chwili naszego powstania w 2006 roku, tworzone przez Plug and Play programy są realizowane na całym świecie. Jesteśmy obecni w ponad 25. miejscach na świecie, aby dostarczać startupom zasoby niezbędne do osiągnięcia sukcesu w Dolinie Krzemowej i poza nią. We współpracy z ponad 10 tys. startupów i 300 oficjalnymi parterami korporacyjnymi stworzyliśmy kompleksowy ekosystem dla startupów w wielu branżach. Firmy będące częścią naszej społeczności zgromadziły ponad 7 miliardów dolarów i wspólnie zainwestowaliśmy z powodzeniem w tak znane dzisiaj marki, jak Danger, Rappi, Dropbox, Lending Club i PayPal. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://www.plugandplaytechcenter.com/supply-chain/