Kontakt dla mediów

Biuro Prasowe

FM LOGISTIC POLSKA Z MIĘDZYNARODOWYM CERTYFIKATEM AEO-F

FM LOGISTIC POLSKA Z MIĘDZYNARODOWYM CERTYFIKATEM AEO-F

FM LOGISTIC POLSKA Z MIĘDZYNARODOWYM CERTYFIKATEM AEO-F

 

Certyfikat AEO-F to najszerszy możliwy zakres pozwolenia, dotyczy bowiem zarówno uproszczeń celnych, jak i ochrony i bezpieczeństwa. To potwierdzenie najwyższej wiarygodności FM Logistic Polska.

 

Z dniem 29.07.2019 FM Logistic Polska uzyskała międzynarodowy certyfikat AEO-F przyznany przez Izbę Administracji Skarbowej w Warszawie z numerem pozwolenia PL AEOF 440000190161. AEO (Authorised Economic Operator) zgodnie z artykułem 5 ust. 5 Unijnego Kodeksu Celnego (UKC) określa przedsiębiorcę mianem rzetelnego w zakresie przeprowadzanych operacji celnych, w związku z czym upoważnia go do korzystania z ułatwień i uproszczeń celnych w całej Unii Europejskiej.

Przyznanie FM Logistic Polska certyfikatu AEO było poprzedzone wnikliwym i niezależnym audytem przeprowadzanym przez organy administracji państwowej. Firma musiała wykazać spełnianie wielu kryteriów w zakresie organizacji, posiadanej infrastruktury, stosowanych środków bezpieczeństwa, wypłacalności i wielu innych określonych w Unijnym Kodeksie Celnym.

„Status AEO niesie ze sobą wielorakie korzyści nie tylko bezpośrednio związane z operacjami celnymi. Potwierdza nasz statut bezpiecznego i pewnego partnera, a także wzmacnia dobrą współpracę
z organami celnymi i innymi organami administracji” – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający Central Europe w FM Logistic. – „Pozytywny wynik audytu jest potwierdzeniem najwyższej jakości
i bezpieczeństwa usług oferowanych przez FM Logistic Polska” – dodaje.

W praktyce certyfikat AEO przekłada się na liczne udogodnienia w codziennej działalności biznesowej. Ponieważ jest uznawany we wszystkich państwach członkowskich UE, zapewnia łatwiejszy dostęp do uproszczeń celnych takich jak odprawa scentralizowana, pozwolenie na miejsce przedstawienia towarów inne niż właściwy urząd celny czy zezwolenie na funkcjonowanie tymczasowego miejsca składowania. Ułatwia też kontakty z organami kontrolnymi na przykład w przypadku kontroli celnych oraz tych związanych z bezpieczeństwem i ochroną. Certyfikat to kolejny czynnik wspierający bezpieczeństwo i komunikację pomiędzy partnerami w międzynarodowym łańcuchu dostaw.Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada obecnie 12 platform logistycznych, 17 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 roku wyniósł ponad 227 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych liderów w dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne w 13 krajach na 3 kontynentach, i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia ponad 23 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Dysponuje3 491 600 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych.Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie.